
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Monitor Philips 23.8″ 242B1TC/00, Touch: P-Cap, Diagonal (inch): 23.8, Diagonal (cm): 60.5, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 75Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: 88%/102%/83%, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/90, HAS: 184 (Horizontal), 75(vertical) mm, D-SUB: x1, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 1x USB-B/3xUSB 3.2, AUX: Audio-in, Headphone out
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 23.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Compliance certificates | RoHS |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Manual | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Plug and Play | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Touch technology | Multi-touch |
| RMS rated power | 2 W |
| Width (without stand) | 540 mm |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Market positioning | Home |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Width (with stand) | 540 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Aspect ratio | 16:9 |
| DDC/CI | Yes |
| Surface hardness | 3H |
| Display sRGB | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 21 |
| LED indicators | Operation, Stand-by |
| Operating altitude | 0 – 3658 m |
| Exterior finish type | Textured |
| Recyclable packaging material | 100% |
| EasyRead mode | Yes |
| Touchscreen | |
| FreeSync | Nu |
| Power supply type | Internal |
| USB Type-C | Da |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | SmartContrast |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| Bundled software | SmartControl |
| Doesn't contain | PVC/BFR, Mercury |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Mean time between failures (MTBF) | 70000 h |
| Picture enhancement | SmartImage |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| Vertical scan range | 48 – 75 Hz |
| Component video sync | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| PC Audio in | Yes |
| Package height | 420 mm |
| Horizontal scan range | 30 – 85 kHz |
| Pixel density | 93 ppi |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Height (without stand) | 323 mm |
| Power consumption (typical) | 15.6 W |
| NTSC coverage (typical) | 88% |
| Energy efficiency class (old) | E |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| USB Touch port | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 90° |
| Palm rejection area | 30 x 30 mm |
| Depth (with stand) | 227 mm |
| Folding angle | 70° |
| sRGB coverage (typical) | 102% |
| Package width | 620 mm |
| Touchscreen technology | Capacitive |
| Adobe RGB coverage | 83% |
| Height adjustment | 8 cm |
| Power consumption (PowerSave) | 9.8 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 430411 |
| Height (with stand) | 403 mm |
| Weight (with stand) | 6.67 kg |
| Weight (without stand) | 3.34 kg |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 9.01 kg |
| Cables included | HDMI, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B, AC |
| Display viewable area (HxV) | 527.04 x 296.46 mm |
| Touch method | Finger |
| Producator | PHILIPS |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.