
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
MONITOR Philips 243V5QHABA 23.6 inch, Panel Type: MVA, Backlight: WLED ,Resolution: 1920×1080, Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:60Hz, Responsetime GtG: 8 ms, Brightness: 250 cd/m², Contrast (static): 3000:1,Contrast (dynamic): 10M:1, Viewing angle: 178/178, Color G amut(NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): TBC, Colours: TBC, 2x2W speakers,Adjustability: Tilt: -5/20, Connectivity: D-SUB x1, DVI x1, HDMI x1No,VESA: 100×100
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 24.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Segment | |
| Gama monitor | Consumer |
| Display | LED |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| On/off switch | Yes |
| User guide | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Display technology | LED |
| RMS rated power | 2 W |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Market positioning | Home |
| Tip panel | VA |
| Boxe integrate | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| DDC/CI | Yes |
| Display sRGB | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| LED indicators | Operation, Stand-by |
| Operating altitude | 0 – 3658 m |
| Recyclable packaging material | 100% |
| FreeSync | Nu |
| Horizontal scan range | 30 – 83 kHz |
| Power supply type | Internal |
| Dynamic contrast ratio marketing name | SmartContrast |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Depth (with stand) | 220 mm |
| 3D | No |
| TV tuner integrated | No |
| Vertical scan range | 56 – 76 Hz |
| Digital horizontal frequency | 30 – 83 kHz |
| Digital vertical frequency | 56 – 76 Hz |
| Component video sync | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| PC Audio in | Yes |
| Recommended resolution | 1920 x 1080 @ 60 Hz |
| Separate H/V sync | Yes |
| Timp de răspuns monitor | 8 ms si peste |
| Mean time between failures (MTBF) | 30000 h |
| DVI | Da |
| DVI port | Yes |
| Thin client installed | No |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Sync-on-green (SOG) | Yes |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| Package width | 600 mm |
| Energy efficiency class (old) | F |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Contrast ratio (dynamic) | 10000000:1 |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Panel type | MVA |
| Depth (without stand) | 52 mm |
| Pixel Pitch | 0.272 x 0.272 mm |
| Display diagonal | 59.9 cm (23.6) |
| Viewable size, horizontal | 52.1 cm |
| Viewable size, vertical | 29.3 cm |
| Package height | 415 mm |
| Display diagonal (metric) | 59.9 cm |
| Height (with stand) | 420 mm |
| Package depth | 118 mm |
| Exterior finish type | Hairline/Textured |
| Number of OSD languages | 22 |
| Power consumption (typical) | 21.51 W |
| Annual energy consumption | 40 kWh |
| Width (with stand) | 551 mm |
| Weight (with stand) | 3.66 kg |
| Width (without stand) | 551 mm |
| Height (without stand) | 344 mm |
| Weight (without stand) | 3.22 kg |
| Package weight | 4.76 kg |
| Cables included | AC, Audio (3.5mm), VGA |
| Regulatory Approvals | CE Mark; FCC Class B; TCO Certified; cETLus; TUV/ISO9241-307; BSMI; PSB; C-Tick; UKRAINIAN; WEEE |
| Producator | PHILIPS |
| Garantie | 24 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.