
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Monitor Dell Gaming 25″ G2524H, 62.23 cm, Maximum preset resolution: DisplayPort: 1920 x 1080 at 240 Hz, HDMI: 1920 x 1080 at 240 Hz, DisplayPort: 1920 x 1080 at 280 Hz (with overclock), Screen type: Active matrix – TFT LCD, Panel technology: Fast IPS, Backlight: White LED edgelight system, Faceplate coating: Anti-glare treatment of the polarizer (Haze 25%, 3H), Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 90, Contrast ratio: 1,000 to 1 (typical), Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 0.5 ms (gray-to-gray min), 1 ms (gray-to-gray most observed) in Extreme Mode, 2 ms gray to gray in Super Fast Mode, 3 ms gray to gray in Fast Mode, Luminance output: 400 cd/m² (typical), Color depth: 16.78 million colors, Color gamut: sRGB 99% (typical), Adjustability: Height adjustable stand: 0 to 130 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -45° to 45°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind VESA Cover), Connectivity: 2 x DP 1.4 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 280 Hz, VRR), 1 x HDMI 2.1 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 240 Hz TMDS, VRR as per specified in HDMI 2.1) , 1 x USB 3.2 Gen1 (5Gbps) upstream port, 1 x USB 3.2 Gen1 (5Gbps) downstream port with BC1.2 charging at 2 A (maximum), 1 x USB 3.2 Gen1 (5Gbps) downstream port, Dell Display Manager compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security- lock slot (cable lock sold separately), What’s in the box: Stand riser, Stand base, Power cable, DisplayPort cable (1.8 m), USB Type-C to DisplayPort cable (1.0 m), USB 3.2 Gen1 Type-A to Type-B upstream cable (1.8 m), Dimensions (with stand): Height (extended): 505.75 mm, Height (compressed): 375.75 mm, Width: 555.40 mm, Depth: 200.30 mm, Weight with stand assembly and cables: 5.53 kg, 3-Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Touch | No |
| Wi-Fi | No |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | FHD |
| Compliance certificates | RoHS |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Quick start guide | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Headphone out | No |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Swivelling | Yes |
| Power adapter included | Yes |
| Microphone in | No |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| FreeSync | Da |
| HDR | Nu |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Surface hardness | 3H |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Power supply type | Internal |
| USB Type-C | Da |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Diagonala monitor | 30 – 40 inch |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Height adjustment | 13 cm |
| Timp de răspuns monitor | – Sub 1 ms |
| AC (power) in | Yes |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| HDCP version | 1.4 |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| Screen shape | Flat |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Input current | 1.5 A |
| Non-operating altitude | 5000 – 12192 m |
| Stand included | Yes |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B |
| G-Sync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Response time | 0.5 ms |
| Maximum refresh rate | 280 Hz |
| Vertical scan range | 48 – 280 Hz |
| Remote control included | No |
| Weight (without stand) | 3.15 kg |
| Feet colour | Black |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| PC Audio in | No |
| Stylus included | No |
| Display diagonal | 62.2 cm (24.5) |
| Response time (fast) | 3 ms |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Pixel Pitch | 0.2832 x 0.2802 mm |
| Pixel density | 90 ppi |
| Horizontal scan range | 30 – 312 kHz |
| Viewable size, horizontal | 30.3 cm |
| Viewable size, vertical | 54.4 cm |
| Viewable size diagonal | 62.2 cm |
| Display diagonal (metric) | 62.23 cm |
| Power consumption (typical) | 18.5 W |
| Power consumption (max) | 65 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1522307 |
| Width (with stand) | 555.4 mm |
| Depth (with stand) | 200.3 mm |
| Height (with stand) | 505.8 mm |
| Weight (with stand) | 5.13 kg |
| Width (without stand) | 555.4 mm |
| Depth (without stand) | 65.4 mm |
| Height (without stand) | 327.2 mm |
| Bezel width (side) | 5.83 mm |
| Bezel width (top) | 5.84 mm |
| Bezel width (bottom) | 1.88 cm |
| Package weight | 8.18 kg |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.