
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
MONITOR BENQ EX480UZ 48 inch, Panel Type: OLED, Resolution: 3840×2160 ,Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:120Hz, Response time GtG: 0.1ms(GtG),Brightness: 450 cd/m², Contrast (static): 135000:1, Viewing angle:178°/178, °HDR10, Color Gamut (NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): 98% P3 ,Colours: 1.07B, 2.1 Channel (5Wx2 + 10W woofer) speakers, Adjustability:Tilt: -2° – 15°, Connectivity: 2xHDMI 2.1, 2xUSB 3. 2(Downstream)/1xUSBType B(Upstream) ,1xDP 1.4, Jack 3.5mm, VESA: 200×200, FreeSync Premium,Low Blue Light
| LFD-Resolution | FHD |
|---|---|
| Power consumption (standby) | 0.4 W |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 1 |
| Display technology | OLED |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | 4K Ultra HD |
| RMS rated power | 20 W |
| Pixel density | 92 ppi |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Backlight type | LED |
| HDCP | Yes |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | Internal |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| Rezoluție monitor | 3840 x 2160 |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| HDCP version | 2.2 |
| Timp de răspuns monitor | – Sub 1 ms |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Culoare monitor | Alte culori |
| Colour gamut | 98% |
| Number of OSD languages | 18 |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| FPS counter | Yes |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 44 kWh |
| Tilt angle range | -2 – 15° |
| Tip panel | OLED |
| Response time | 0.1 ms |
| Display brightness (typical) | 450 cd/m² |
| Display diagonal | 121.9 cm (48) |
| Contrast ratio (typical) | 135000:1 |
| Display diagonal (metric) | 121 cm |
| Smart modes | Cinema, Custom, Game, M-Book, RPG |
| Feet colour | Grey, Red |
| USB Type-C downstream ports quantity | 2 |
| Energy efficiency class (HDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 59 kWh |
| Power consumption (max) | 330 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1315329 |
| Width (with stand) | 1068.5 mm |
| Depth (with stand) | 267.6 mm |
| Height (with stand) | 700 mm |
| Weight (with stand) | 19.3 kg |
| Width (without stand) | 1068.5 mm |
| Depth (without stand) | 105.5 mm |
| Height (without stand) | 646.9 mm |
| Weight (without stand) | 16.2 kg |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.