
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
MONITOR Philips 241B7QUBHEB 23.8 inch, Panel Type: IPS, Backlight: WLED ,Resolution: 1920 x 1080, Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:75Hz,Response time GtG: 5 ms, Brightness: 250 cd/m², Contrast(static):1000:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut(NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): 85/102%/98,61%, Colours: 16.7M, 2W x 2speakers, Adjustability: Tilt: -5/30, Height Adjust:150mm, Pivot: Yes,Swivel: -175/175, Connectivity: HDMI x11xUSB-C(65W)/1x USB 3.1/DisplayLink, 1x Rj-45DisplayPort 1x 1.2, VESA: 100x 100
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 23.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Gama monitor | Business |
| Segment | |
| Manual | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Built-in USB hub | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| On/off switch | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| NTSC coverage (typical) | 85% |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Swivelling | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| Audio output | Yes |
| Width (with stand) | 541 mm |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| DVI port | No |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Digital vertical frequency | 48 – 75 Hz |
| Market positioning | Home |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| DDC/CI | Yes |
| Haze rate | 25% |
| Surface hardness | 3H |
| Display sRGB | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Audio input | No |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| LED indicators | Operation, Stand-by |
| Operating altitude | 0 – 3658 m |
| Exterior finish type | Textured |
| Recyclable packaging material | 100% |
| EasyRead mode | Yes |
| LowBlue mode | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| USB Type-C | Da |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | SmartContrast |
| Bundled software | SmartControl |
| Doesn't contain | PVC/BFR, Mercury |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Mean time between failures (MTBF) | 70000 h |
| Picture enhancement | SmartImage |
| Post-consumer recycled plastic | 85% |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of upstream ports | 1 |
| 3D | No |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| USB Power Delivery up to | 65 W |
| TV tuner integrated | No |
| Vertical scan range | 48 – 75 Hz |
| Supported video modes | 1080p |
| Component video sync | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| PC Audio in | Yes |
| AC (power) in | Yes |
| Swivel angle range | -175 – 175° |
| Recommended resolution | 1920 x 1080 @ 60 Hz |
| Pixel Pitch | 0.275 x 0.275 mm |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| Horizontal scan range | 30 – 85 kHz |
| Digital horizontal frequency | 30 – 85 kHz |
| Separate H/V sync | Yes |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Pixel density | 93 ppi |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Height adjustment | 15 cm |
| Sync-on-green (SOG) | Yes |
| Compliance certificates | RoHS, WEEE |
| Package depth | 224 mm |
| Width (without stand) | 541 mm |
| Package width | 603 mm |
| Display brightness (peak) | 250 cd/m² |
| sRGB coverage (typical) | 102% |
| Depth (with stand) | 257 mm |
| Height (with stand) | 527 mm |
| Depth (without stand) | 57 mm |
| Height (without stand) | 332 mm |
| Package height | 492 mm |
| DisplayPort output | Yes |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Feet colour | Black |
| Tilt angle range | -5 – 30° |
| Power consumption (typical) | 16.7 W |
| Weight (with stand) | 6.3 kg |
| Colour gamut | 85% |
| Number of OSD languages | 17 |
| Cables included | HDMI, DisplayPort, USB Type-C, DC, AC |
| Package weight | 8.99 kg |
| Power consumption (PowerSave) | 13.7 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 386838 |
| Weight (without stand) | 3.87 kg |
| Producator | PHILIPS |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.