
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
MONITOR BENQ PD2700Q 27 inch, Panel Type: IPS, Backlight: LED backlight ,Resolution: 2560×1440, Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:60Hz, Responsetime GtG: 4ms(GtG), Brightness: 350 cd/m², Contrast(static): 1000:1,Contrast (dynamic): 20M:1, Viewing angle: 178°/178°,Color Gamut(NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): 100% Rec.709;100% sRGB,Colours: 1.07B ,1Wx2 speakers, Adjustability: Tilt: -5˚ – 20˚, HeightAdjust: 130,Pivot: 90˚, Swivel: 45˚/ 45˚, Connectivity: 1xHDMI 1.4, 2xUSB2.0(Downstream)/1x USB Type B(Upstream) ,1xDP 1.2/1x miniDP 1.2 ,Jack3.5mm, VESA: 100×100
| MNT-Resolution | QHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Display | LED |
| Power consumption (standby) | 0.4 W |
| Quick start guide | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Ethernet LAN | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 40 °C |
| On/off switch | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Swivelling | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Quad HD |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| DVI port | No |
| Tip panel | IPS |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| HDCP | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| DDC/CI | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| TV tuner integrated | No |
| Height adjustment | 13 cm |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| HDCP version | 1.4 |
| Power consumption (typical) | 32 W |
| Thin client installed | No |
| Pixel density | 109 ppi |
| Number of OSD languages | 18 |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Market positioning | Graphics design |
| Pivot angle | 0 – 90° |
| Display number of colours | 1.073 billion colours |
| Vertical scan range | 50 – 76 Hz |
| AC input voltage | 90 – 264 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 32 kWh |
| USB hub version | 2.0 |
| Response time | 4 ms |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| No flickering | Yes |
| LED indicators | Power |
| Weight (without stand) | 6.9 kg |
| Horizontal scan range | 30 – 89 kHz |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 342294 |
| Width (with stand) | 641 mm |
| Depth (with stand) | 239.7 mm |
| Height (with stand) | 547.3 mm |
| Weight (with stand) | 9.1 kg |
| Width (without stand) | 641 mm |
| Depth (without stand) | 56.5 mm |
| Height (without stand) | 379.5 mm |
| User Guide on CD-ROM | Yes |
| Bundled software | Display Pilot |
| Mean time between failures (MTBF) | 60000 h |
| Certification | TUV GS, CE, ISO9241-307, CO 6.0 |
| Monitor maximum video bandwidth | 270 MHz |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.