
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Monitor BenQ 22.5″ BL2381T, Diagonal (inch): 22.5, Diagonal (cm): 57, Aspect ratio: 16:10, Panel: IPS, Resolution: 1920×1200, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): 20M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: 72% NTSC, Colours: 16.7M, Speakers: 1Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5˚ – 20˚, HAS: 140, Pivot: 90˚, Swivel: 45˚/ 45˚, D-SUB: x1, DVI: x1, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 4xUSB 3.1(Downstream)/1xUSB-B(Upstream), AUX: YES
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 23.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Built-in USB hub | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Swivelling | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Horizontal scan range | 30 – 83 kHz |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of upstream ports | 1 |
| Power cable length | 1.5 m |
| 3D | No |
| Diagonala monitor | 21 – 22 inch |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| AC (power) in | Yes |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| HDCP version | 1.4 |
| DVI | Da |
| DVI port | Yes |
| Number of OSD languages | 18 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Pivot angle | 0 – 90° |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1200 |
| Vertical scan range | 50 – 76 Hz |
| Height adjustment | 14 cm |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Depth (without stand) | 57 mm |
| Feet colour | Black |
| Package weight | 7.6 kg |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Bronze, TCO |
| Weight (with stand) | 5.9 kg |
| Height (with stand) | 428 mm |
| Audio input | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 60000 h |
| Power consumption (max) | 52 W |
| Weight (without stand) | 3.26 kg |
| Depth (with stand) | 230 mm |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Display diagonal | 57.1 cm (22.5) |
| Pixel density | 101 ppi |
| Viewable size, horizontal | 48.8 cm |
| Viewable size, vertical | 29.7 cm |
| Pixel Pitch | 0.254 x 0.247 mm |
| Power consumption (typical) | 14.6 W |
| Power consumption (average) | 14 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 342388 |
| Width (with stand) | 502 mm |
| Width (without stand) | 502 mm |
| Height (without stand) | 342 mm |
| Height (max) | 52.8 cm |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.