
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
MONITOR BENQ BL2283 21.5 inch, Panel Type: IPS, Backlight: LED, Resolution: 1920×1080, Aspect Ratio: 16:9, Refresh Rate:60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness: 250 cd/m², Contrast (static): 1000:1, Contrast (dynamic): 20M:1, Viewing angle: 178º(R/L), 178º(U/D), Color Gamut (NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): 72% NTSC, Colours: 16.78M, 2Wx1 speakers, Adjustability: Tilt: -5˚ – 20˚, Connectivity: D-SUB x1, x2 HDMI 1.4, Jack 3.5mm, VESA: 100×100, Low Blue Light, Flicker Free
| Power consumption (standby) | 0.4 W |
|---|---|
| On/off switch | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| RMS rated power | 2 W |
| Number of speakers | 1 |
| DVI port | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Refresh rate | – Sub 100 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Cable lock slot | No |
| 3D | No |
| Built-in microphone | No |
| TV tuner integrated | No |
| Diagonala monitor | 21 – 22 inch |
| Display diagonal | 54.6 cm (21.5) |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Pixel density | 102 ppi |
| AC (power) in | Yes |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Depth (with stand) | 183 mm |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver, ENERGY STAR |
| Audio input | Yes |
| Width (with stand) | 489.5 mm |
| Power consumption (typical) | 17.7 W |
| Weight (with stand) | 3.7 kg |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 341582 |
| Height (with stand) | 391 mm |
| Certification | Windows® Compatible |
| Producator | BENQ |
| Garantie | 24 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.