
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Lenovo ThinkStation P3 Tower Tower, Intel® Core™ i7-14700, 20C (8P + 12E) / 28T, Max Turbo up to 5.4GHz, P-core 2.1 / 5.3GHz, E- core 1.5 / 4.2GHz, 33MB, RAM 2x 16GB UDIMM DDR5-4400 Non-ECC, SSD 1x 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal, Video: Integrated Intel® UHD Graphics 770, Optic: None, Card reader: SD Card Reader, Integrated NVMe® Controller, WLAN: None, Bluethooth: , Rear Ports: 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On ; 1x HDMI® 2.1 TMDS ; 2x DisplayPort™ 1.4 ; 1x Ethernet (RJ-45) ; 1x line-out (3.5mm) ; Front Ports : 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only ; 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) ; 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) ; 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) ; 1x microphone (3.5mm), Source: 750W Platinum Fixed, USB Traditional Keyboard, Black, English (EU), USB Calliope Mouse, Black, High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC897Q-CG codec, Camera: , Color: Black, Weight 13.61 kg, Dimensions 180 x 370 x 415 mm , Warranty: 3- year, Onsite, 1Y Premier Support from 3Y Onsite Windchill bundles (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| Microsoft-OS | PRO |
|---|---|
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | Tower |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Optical | None |
| Bundled software | None |
| Mouse | USB Calliope Mouse, Black |
| Physical Locks | Kensington® Security Slot™, 3 x 7 mm |
| WLAN + Bluetooth | None |
| Optional Rear Ports (configured) | None |
| Keyboard | USB Traditional Keyboard, Black, English (EU) |
| Base Warranty | 3-year, Onsite |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC897Q-CG codec |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified |
| Processor Sockets | 1x FCLGA1700 |
| Integrated Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics 770 |
| Chipset | Intel® W680 Chipset |
| Memory slots | 4 DDR5 DIMM slots, 2 channels capable |
| Max Memory | Up to 128GB (4x 32GB DDR5 UDIMM) |
| PCIe NVMe Controller | Integrated NVMe® controller |
| PCIe NVMe Drive | 1x 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal |
| SATA Controller | Onboard Intel® RSTe SATA RAID |
| SATA/SAS Drive | None |
| Storage Support | Up to five drives (4x HDD + 1x M.2 SSD) or six drives (3x HDD + 3x M.2 SSD) • 3.5 HDD up to 6TB each • 2.5 HDD up to 1TB each • M.2 SSD up to 4TB or 2TB each (see Storage Type) |
| Power Supply | 750W Platinum Fixed |
| Dimensions (WxDxH) | 180 x 370 x 415 mm (7.09 x 14.57 x 16.34 inches) |
| Weight | 13.61 kg (30.0. lbs, maximum configuration) |
| Optional Ethernet | None |
| Front Ports | 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only |
| Rear Ports | 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On |
| Cover Lock | None |
| Cable Lock | No Cable |
| Chassis Intrusion Switch | None |
| Included Upgrade | 1Y Premier Support from 3Y Onsite Windchill bundles (CPN) |
| Onboard Ethernet | Intel® I219-LM, 1x GbE RJ-45 |
| System Management | Intel® vPro® Enterprise with Intel AMT 16 |
| Green Certifications | ENERGY STAR® 8.0, EPEAT™ Gold Registered |
| Processor | Intel® Core™ i7-14700, 20C (8P + 12E) / 28T, Max Turbo up to 5.4GHz, P-core 2.1 / 5.3GHz, E-core 1.5 / 4.2GHz, 33MB |
| Discrete Graphics | None |
| Memory | 2x 16GB UDIMM DDR5-4400 Non-ECC |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | |
| Tip procesor | |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Model placa video | Intel UHD Graphics 770 |
| Tip stocare | |
| Unitate optică | |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| BLUETOOTH | Nu |
| Wireless | |
| SSD | 1TB |
| Model procesor | 14700 |
| Memorie RAM | |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Sloturi memorie | 4 |
| Destinat pentru | Workstation |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.