
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Desktop Workstation HP Z4 G5 Tower, Intel Xeon W3-2435 8 cores (3.1Ghz, up to 4.50Ghz, 22.5MB), video dedicat nVIDIA RTX A4000 16 GB, RAM 64GB DDR5 4800MHz (2x32GB), SSD 1TB PCle – 4×4 M.2 2280 TLC, 9.5mm DVD- Writer, LAN 10/100/1000, porturi: 12x USB Type-A/ 2x USB Type-C/ 1x RJ-45/ Audio Jack/ 3 Internal USB ports and 5 SATA ports, sloturi: 1x PCIe x16 Gen5/ 2x PCIe x4 Gen4/ 2x PCIe x16 Gen4, No Included Keyboard, HP Wired 320M Mouse, HD audio, Sursa 1125W, Black, greutate 10.5 kg, Microsoft Windows 11 Pro 64bit, 3yw
| VGA | Yes |
|---|---|
| Destinat pentru | Workstation |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| WS-Format | Tower |
| WS-CPU | Intel-Xeon |
| Internal memory | 64 GB |
| On-board graphics card model | Not available |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Processor cores | 8 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Introduction year | 2023 |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Low halogen | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Market positioning | Performance |
| SSD memory type | TLC |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| Processor boost frequency | 4.3 GHz |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 2 |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 32 GB |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Optical drive type | DVD±RW |
| Line-out | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Line-in | Yes |
| Product type | Workstation |
| Harmonized System (HS) code | 8471500000 |
| Power supply input frequency | 50 – 60 Hz |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX A4000 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 4 |
| Processor family | Intel Xeon W |
| Processor model | w3-2435 |
| Processor frequency | 3.1 GHz |
| Processor cache | 22.5 MB |
| Maximum internal memory | 512 GB |
| Memory slots | 8x DIMM |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| Number of 3.5 bays | 4 |
| Motherboard chipset | Intel W790 |
| Audio Chip | Realtek ALC3205-CG |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197498281742 |
| Width | 168.9 mm |
| Depth | 444.5 mm |
| Height | 386.1 mm |
| Weight | 10.5 kg |
| Package width | 314 mm |
| Package depth | 572 mm |
| Package height | 563 mm |
| Package weight | 14.3 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 840 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 295 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 540 |
| Graphics card interface | PCIe x16 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | |
| Tip stocare | |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| Unitate optică | |
| BLUETOOTH | Nu |
| Wireless | |
| SSD | 1TB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| Memorie RAM | |
| Model placa video | RTX A4000 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | W3-2435 |
| Sloturi memorie | 8 |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.