
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Desktop Lenovo ThinkStation P2 Tower , Intel® Core™ i7-14700, 20C (8P + 12E) / 28T, Max Turbo up to 5.4GHz, P-core 2.1 / 5.3GHz, E-core 1.5 / 4.2GHz, 33MB, RAM 2x 16GB UDIMM DDR5-4400 Non-ECC, SSD 1x 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal, Video: Integrated Intel® UHD Graphics 770, Optic: None, Card reader: SD Card Reader, Intel® I219-LM, 1x GbE RJ-45, WLAN: None, Bluethooth: , Rear Ports : 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On, 1x HDMI® 2.1 TMDS, 2x DisplayPort™ 1.4, 1x Ethernet (RJ-45), 1x line-out (3.5mm), Front Ports : 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only, 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x microphone (3.5mm), Source: 750W Platinum Fixed, USB Calliope Keyboard, Black, English (EU), USB Calliope Mouse, Black, , Camera: , Color: Black, Weight 9.67 kg, Dimensions 170 x 315.35 x 376 mm, Warranty: 3-year, Onsite, OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| Format desktop | Tower |
|---|---|
| Tip procesor | |
| Capacitate stocare | 1TB |
| Placa video dedicata | Da |
| Memorie RAM | |
| Producător procesor | |
| Destinat pentru | Business |
| Microsoft-OS | PRO |
| Tip stocare | |
| Sistem de operare | |
| Unitate optică | |
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | Tower |
| Model GPU | Intel UHD Graphics 770 |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Optical | None |
| Bundled software | None |
| Included Upgrade | None |
| Operating System | Windows® 11 Pro, Romanian / English |
| ISV Certifications | Please visit ISV certifications for Lenovo® Workstations |
| Keyboard | USB Calliope Keyboard, Black, English (EU) |
| Mouse | USB Calliope Mouse, Black |
| Physical Locks | Kensington® Security Slot™, 3 x 7 mm |
| WLAN + Bluetooth | None |
| Optional Rear Ports (configured) | None |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Memory slots | Four DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable |
| Base Warranty | 3-year, Onsite |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC897Q-CG codec |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified |
| Processor Sockets | 1x FCLGA1700 |
| Integrated Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics 770 |
| Chipset | Intel® W680 Chipset |
| Max Memory | Up to 128GB (4x 32GB DDR5 UDIMM) |
| PCIe NVMe Drive | 1x 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal |
| SATA Controller | Onboard Intel® RSTe SATA RAID |
| SATA/SAS Drive | None |
| Power Supply | 750W Platinum Fixed |
| Optional Ethernet | None |
| Front Ports | 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only |
| Rear Ports | 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On |
| Cover Lock | None |
| Cable Lock | No Cable |
| Chassis Intrusion Switch | None |
| Onboard Ethernet | Intel® I219-LM, 1x GbE RJ-45 |
| System Management | Intel® vPro® Enterprise with Intel AMT 16 |
| Green Certifications | ENERGY STAR® 8.0, EPEAT™ Gold Registered |
| Processor | Intel® Core™ i7-14700, 20C (8P + 12E) / 28T, Max Turbo up to 5.4GHz, P-core 2.1 / 5.3GHz, E-core 1.5 / 4.2GHz, 33MB |
| Discrete Graphics | None |
| Memory | 2x 16GB UDIMM DDR5-4400 Non-ECC |
| PCIe NVMe Controller | Integrated NVMe® controller |
| Storage Support | Up to 2x 3.5 SATA HDD; also supports up to 3x M.2 SSD (two by onboard, one by M.2 to PCIe® adapter) • 3.5 HDD up to 4TB each • Onboard M.2 SSD up to 4TB each • M.2 SSD by M.2 to PCIe adapter up to 2TB |
| Dimensions (WxDxH) | 170 x 315.35 x 376 mm (6.7 x 12.4 x 14.8 inches, with feet) |
| Weight | 9.67 kg (21.32 lbs, maximum configuration) |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.