
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Desktop Dell OptiPlex 3000 MFF, 65W, Trusted Platform Module (Discrete TPM Enabled), EPEAT 2018 Registered (Silver), ENERGY STAR Qualified, Acceleration i3-12100T (4 Cores/12MB/8T/2.2GHz to 4.1GHz/35W), 8GB (1x8GB) DDR4 Non-ECC Memory, M.2 2230 256GB PCIe NVMe Class 35 Solid State Drive, 65 Watt A/C Adapter, MediaTek WiFi-6 2×2 MT7921 Bluetooth 5.2 Wireless Card, Dell Optical Mouse-MS116 – Black, Dell Wired Keyboard KB216 Black (English) – US International, External ports: Network port: 1 x RJ-45 Ethernet port 10/100/1000 Mbps, USB ports: 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A port (Front), 1 x USB 2.0 Type-A port (Rear), 1 x USB 2.0 Type-A port with Smart Power On (Rear), 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A ports (Rear), Audio port: 1 x Universal audio port (front), Video port: 1 x DisplayPort 1.4a (HBR2) (Rear), 1 x HDMI 1.4b (Rear), Media-card reader: Not supported, Power-adapter port: 1 x DC-in port with 4.5 mm barrel, Security-cable slot: 1 x Kensington lock slot, 1 x Padlock ring, Internal slot: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth card, 1 x M.2 2230/2280 slot for SSD, 1 x SATA slot for 2.5-inch HDD, Memory specifications: Memory slots: 2 x SODIMM slots, Memory type: DDR4, Memory speed: 3200 MHz, Maximum memory configuration: 64 GB, Dimensions and weight: Height: 182.00 mm, Width: 36.00 mm, Depth: 178.00 mm, Weight: 1.33 kg, Windows 11 Pro, English, Arabic, French, Russian, Turkish, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 256GB |
| Microsoft-OS | No |
| Tip procesor | |
| Wi-Fi | Yes |
| Capacitate stocare | 256GB |
| Model GPU | Intel UHD Graphics |
| Placa video dedicata | Nu |
| Memorie RAM | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Producător procesor | |
| Destinat pentru | Business |
| Format desktop | Micro Form Factor |
| Tip stocare | |
| Sistem de operare | |
| Unitate optică | |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 256 GB |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory | 8 GB |
| Width | 36 mm |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Processor cache | 12 MB |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Total SSDs capacity | 256 GB |
| Bus type | DMI4 |
| Operating system language | Multilingual |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 – 10668 m |
| Audio system | High Definition Audio |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| SSD interface | NVMe, PCI Express |
| Trial software | Microsoft Office |
| Processor cores | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Idle States | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| HDMI version | 1.4b |
| Weight | 1.33 kg |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Mouse included on selected markets only | Yes |
| Keyboard included on selected markets only | Yes |
| Number of storage drives installed | 1 |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 730 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Motherboard chipset | Intel B660 |
| Display included | No |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Chassis type | MFF |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Product type | Mini PC |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Non-operating shock | 105 G |
| Depth | 178 mm |
| Height | 182 mm |
| Audio Chip | Realtek ALC3246-CG |
| Power supply input frequency | 50 – 60 Hz |
| Power Supply | 65 W |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| WLAN controller model | MediaTek MT7921 |
| Processor model | i3-12100T |
| Processor boost frequency | 4.1 GHz |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.