
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 2; 16″ WQUXGA (3840×2400) IPS 800nits Anti-glare, 100% DCI-P3, DisplayHDR™ 400, Dolby Vision®, Eyesafe®; Intel® Core™ i9-13980HX, 24C (8P + 16E) / 32T, P-core 2.2 / 5.6GHz, E- core 1.6 / 4.0GHz, 36MB; Video NVIDIA® RTX 4000 Ada Generation 12GB GDDR6 ECC; RAM 2x 32GB SO-DIMM DDR5-5600 Non-ECC; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; SD 7.0 Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, Camera: FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter and Human Presence Detection, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2; BT5.3, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0; 2x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4); 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz or 4K/240Hz (models with discrete graphics); 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD Express 7.0 card reader; 230W Slim Tip (3-pin); Battery Integrated 94Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Storm Grey (Top), Villi Black (Bottom)Weight Starting at 2.95 kg; Dimensions 364 x 266 x 30.23 mm, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in; CO2 Offset 0.5 ton, 3Y Premier TP WS WHB (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Thunderbolt | Da |
| DisplayPort | Nu |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Rezoluție | |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Storage Slot | Two M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slots |
| Power Adapter | 230W Slim Tip (3-pin) |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos® |
| Keyboard | Backlit, English (EU) |
| WLAN + Bluetooth | Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| SIM Card | None |
| NFC | None |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0 Enabled |
| Physical Locks | Kensington® Nano Security Slot™, 2.5 x 6 mm |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed |
| Operating System | Windows® 11 Pro, Romanian / English |
| Base Warranty | 3-year, Courier or Carry-in |
| Optional Ports (configured) | 1x Smart Card Reader |
| Fingerprint reader | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Smart card reader | Smart Card Reader |
| System Management | Non-vPro® |
| Storage | 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0 |
| Processor | Intel® Core™ i9-13980HX, 24C (8P + 16E) / 32T, P-core 2.2 / 5.6GHz, E-core 1.6 / 4.0GHz, 36MB |
| AI PC Category | AI-Ready Workstations |
| Graphics | NVIDIA® RTX 4000 Ada Generation 12GB GDDR6 ECC |
| Chipset | Intel® WM790 Chipset |
| Memory slots | Four DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable |
| Max Memory | Models with Non-ECC memory: Up to 192GB (4x 48GB SO-DIMM DDR5-5600 Non-ECC) |
| RAID Preset | None |
| Card Reader | SD 7.0 Card Reader |
| Camera | FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter and Human Presence Detection |
| Battery | Integrated 94Wh |
| Case Color | Storm Grey (Top), Villi Black (Bottom) |
| Case Material | Aluminium (Top), PPS + 50% GF (Bottom) |
| Dimensions (WxDxH) | 364 x 266 x 30.23 mm (14.3 x 10.5 x 1.2 inches) |
| Weight | Starting at 2.95 kg (6.5 lbs) |
| Included Upgrade | CO2 Offset 0.5 ton, 3Y Premier TP WS WHB (CPN) |
| Memory | 2x 32GB SO-DIMM DDR5-5600 Non-ECC |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec |
| Color Calibration | Factory Color Calibration |
| Other Certifications | Eyesafe® Certified 2.0 |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Bundled Accessories | None |
| Green Certifications | ENERGY STAR® 8.0 |
| Touchscreen | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Memorie RAM | |
| Sistem de operare | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Cititor Card | Da |
| Diagonala display | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | INTEL-CORE-I9 |
| Tip procesor | |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 4000 Series |
| Model procesor | 13980HX |
| Model placa video | RTX 4000 Ada |
| Pen | Pen Not Supported |
| WWAN | Non-WWAN |
| Resolution | WQUXGA |
| ISV Certifications | Please visit ISV certifications for Lenovo® Workstations |
| Luminozitate | 800 nt |
| Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2280 SSD up to 8TB, 4TB each • RAID 0/1 support |
| Other Security | Bottom cover tamper detection |
| Destinat pentru | Workstation |
| Refresh rate | None |
| Display | 16 WQUXGA (3840×2400) IPS 800nits Anti-glare, 100% DCI-P3, DisplayHDR™ 400, Dolby Vision®, Eyesafe® |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.