
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Lenovo ThinkBook 14s Yoga G3 IRU, 14″” FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare Display Covered by Anti-fingerprint Glossy Touch Glass, 100% sRGB, Dolby® Vision™, Intel® Core™ i7-1355U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core up to 5.0GHz, E-core up to 3.7GHz, 12MB, Video Integrated Intel® Iris® Xe Graphics, RAM 8GB Soldered DDR4-3200 + 8GB SO-DIMM DDR4- 3200, SSD 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD, microSD Card Reader, Speakers: , Camera: Camera privacy shutter, LAN: none, WLAN Wi-Fi® 6, 11ax 2×2 , BT5.1, WWAN (3G/4G): None, Fingerprint: Touch Style, Integrated in Power Button, I/O Ports: 1x USB 3.2 Gen 1, 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On), 1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4), 1x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4), 1x HDMI®, up to 4K/60Hz, 1x microSD card reader, 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 65W USB-C® (3-pin), Battery Integrated 60Wh, Keyboard: Backlit, English, Color: Mineral Grey, Weight Starting at 1.5 kg, Dimensions 320 x 216 x 16.9 mm , Warranty: 1-year, Courier or Carry- in, 2Y Depot Upgrade From 1Y Depot WHB(CPN) (5WS1C83170), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English”
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| Microsoft-OS | PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| Compliance certificates | RoHS |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Housing material | Aluminium |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Password protection | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Memory channels | Dual-channel |
| Product colour | Grey |
| Rezoluție | |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Luminozitate | 300 nt |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor base power | 15 W |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Colour gamut | 100% |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Processor cores | 10 |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Configurable TDP-down | 12 W |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor model | i7-1355U |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Battery capacity | 60 Wh |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Efficient-core boost frequency | 3.7 GHz |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Colour name | Mineral Grey |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision |
| Performance-core boost frequency | 5 GHz |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Memory slots | 1x SO-DIMM |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| USB Sleep-and-Charge ports | 1 |
| Keyboard language | English |
| Operating system language | English, ROM |
| Trial software | Office Trial |
| Battery life (max) | 11.7 h |
| Continuous video playback time | 15.8 h |
| Password protection type | BIOS, HDD, Power on, Supervisor |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Certification | MIL-STD-810H TÜV |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold, ErP |
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 320 mm |
| Depth | 216 mm |
| Height | 16.9 mm |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Conectivitate | Wi-Fi 6 |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Touchscreen | |
| Diagonala display | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Model procesor | 1355U |
| Tip procesor | |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 24 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.