
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Lenovo ThinkBook 13x G4 IMH;13.5″ 2.8K (2880×1920) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 120Hz, DisplayHDR™ 400, Dolby® Vision®;Intel® Core™ Ultra 9 185H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB;Video Integrated Intel® Arc™ Graphics;RAM 32GB Soldered LPDDR5x-8400, Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel, 32GB soldered memory, not upgradable;SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD;No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2 woofers and 2W x2 tweeters, Dolby® Atmos®, sound by harman/kardon, Smart Amplifier (AMP), Camera: FHD 1080p + IR Discrete with E-shutter, ToF Sensor, MIPI, LAN: No Onboard Ethernet;WLAN Wi-Fi® 6E, 11ax 2×2 ;Bluetooth 5.1, WWAN (3G/4G): None, Fingerprint: Touch Style, Match-on- Chip, Integrated in Power Button;I/O Ports: 3x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4, 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm);65W USB-C® Slim (Wall-mount);Battery Integrated 74Wh, Keyboard: Backlit, English, Haptic Touchpad, Color: Luna Grey;Weight 1.16 kg;Dimensions 292.9 x 205 x 12.9 mm, Warranty: 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Video | RTX 4060 |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| HDMI | Nu |
| Thunderbolt | Da |
| AI PC Category | AI PC |
| NPU | Intel® AI Boost, up to 11 TOPS |
| Graphics | Integrated Intel® Arc™ Graphics |
| Optional Ports (configured) | None |
| Special Features | AI Chip: LA3 |
| Touchpad | Haptic Touchpad |
| Other Certifications | Intel® Evo™ Platform |
| Power Adapter | 65W USB-C® Slim (Wall-mount) |
| Base Warranty | 1-year, Courier or Carry-in |
| Included Upgrade | 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN) |
| Rezoluție | |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 185H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB |
| Memory | 32GB Soldered LPDDR5x-8400 |
| Storage Slot | One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306-CG codec |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2 woofers and 2W x2 tweeters, Dolby Atmos®, sound by harman/kardon, Smart Amplifier (AMP) |
| Camera | |
| Battery | Integrated 74Wh |
| Surface Treatment | Aluminium Unibody CNC (Top, Keyboard Cover), Aluminium Stamping (Bottom) |
| Dimensions (WxDxH) | 292.9 x 205 x 12.9 mm (11.53 x 8.07 x 0.51 inches) |
| Weight | Starting at 1.16 kg (2.56 lbs) |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 6E, 802.11ax 2×2 + BT5.1 |
| Standard Ports | 3x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4 |
| Green Certifications | Carbon Neutral Certified |
| Touchscreen | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Memorie RAM | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Diagonala display | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Serie placa video | Intel Arc Graphics |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 185H |
| Display | 13.5 2.8K (2880×1920) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 120Hz, DisplayHDR™ 400, Dolby Vision® |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.