
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14Q8X9, 14″ WUXGA (1920×1200) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, TÜV Low Blue Light, Glass, Touch, Snapdragon® X Plus X1P-42-100, 8C, Max Turbo up to 3.4GHz (single-core) / 3.2GHz (8-core), 30MB, video Integrated Qualcomm® Adreno™ GPU, RAM 16GB Soldered LPDDR5x-8448, Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel, 16GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, microSD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, FHD 1080p with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Non-WWAN, Touch Style, on Palm Rest, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)/ 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On/ 2x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4/ 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz/ 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 65W USB-C® (3-pin), Baterie Integrated 57Wh, Backlit, English, Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches), Luna Gre y, Greutate 1.49 kg (3.28 lbs), Dimensiuni 313 x 227 x 17.5 mm (12.32 x 8.94 x 0.69 inches), 2-year, Courier or Carry-in, Accesorii Lenovo® Digital Pen 2, Windows® 11 Home (on ARM), Romanian / English
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Thin&Slim |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 HOME |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Tip placă video | |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezoluție | |
| USB 3.1 | Da |
| Max Memory | 16GB soldered memory, not upgradable |
| Storage Slot | One M.2 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio |
| Microphone | 2x, Array |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Included Upgrade | None |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Producator placa video | Qualcomm |
| Other Certifications | TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Battery | Integrated 57Wh |
| Card Reader | microSD Card Reader |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™ |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Camera | |
| Color Calibration | None |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Fingerprint reader | Touch Style, on Palm Rest |
| Case Material | Aluminium (Top), PC-ABS + 40% GF (Bottom) |
| Security Chip | Microsoft® Pluton TPM 2.0 Enabled |
| Weight | Starting at 1.49 kg (3.28 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 227 x 17.5 mm (12.32 x 8.94 x 0.69 inches) |
| Graphics | Integrated Qualcomm® Adreno™ GPU |
| Chipset | Qualcomm® SoC Platform |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| Memory slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Storage Support | One drive, up to 1TB M.2 2242 SSD |
| Keyboard | Backlit, English |
| Case Color | Luna Grey |
| Surface Treatment | Aluminium Stamping (Anodized with Sandblasting) |
| Bundled software | Office Trial |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed (21 test items) |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Green Certifications | ENERGY STAR® 8.0 |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Touchscreen | |
| Diagonala display | |
| Sistem de operare | |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Tip display | OLED |
| Producător procesor | |
| Serie placa video | Qualcomm Adreno Graphics |
| Model placa video | Adreno |
| Tip procesor | |
| Model procesor | X1P-42-100 |
| Resolution | WUXGA & TOUCH |
| NPU | Integrated Qualcomm® Hexagon™ NPU, up to 45 TOPS |
| WWAN | Non-WWAN |
| Pen | Lenovo® Digital Pen 2 |
| Display | 14 WUXGA (1920×1200) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, TÜV Low Blue Light, Glass, Touch |
| Processor | Snapdragon® X Plus X1P-42-100, 8C, Max Turbo up to 3.4GHz (single-core) / 3.2GHz (8-core), 30MB |
| Operating System | Windows® 11 Home (on ARM), Romanian / English |
| Memory | 16GB Soldered LPDDR5x-8448 |
| Destinat pentru | Consumer |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 24 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.