
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Lenovo Gaming Legion 5 15IRX10, 15.1″ WQXGA (2560×1600) OLED 500nits glossy, 100% DCI-P3, 165Hz, Dolby Vision®, DisplayHDR™ True Black 600, Intel® Core™ i7-14700HX, 20C (8P + 12E) / 28T, P-core 2.1 / 5.5GHz, E-core 1.5 / 3.9GHz, 33MB, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7, Boost Clock 2662MHz, TGP 115W, 440 AI TOPS, RAM 2x 12GB SO-DIMM DDR5-4800; Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-4800 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card reader, Stereo speakers, 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio, 5.0MP with E-shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Non-WWAN, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Power connector, 245W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 80Wh, 24-Zone RGB Backlit, English, Eclipse Black, Greutate 1.9 kg, Dimensiuni 344.9 x 255.35 x 19 .95-21.54 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii None, Free DOS
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Rezoluție | |
| Luminozitate | 500 nt |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Tastatura iluminata | cu RGB |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Optical | None |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2 + BT5.2 |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| AI PC Category | AI-Powered Gaming PC |
| Chipset | Intel® HM770 Chipset |
| Memory slots | Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable |
| Storage Slot | Two M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slots |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio |
| Keyboard | White Backlit, English |
| Case Color | Eclipse Black |
| Other Security | E-shutter |
| Included Upgrade | 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN) |
| Other Certifications | TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Memory | 1x 16GB SO-DIMM DDR5-4800 |
| Ethernet | 100/1000M (RJ-45) |
| Camera | |
| Special Features | AI Chip: LA1 |
| Surface Treatment | Painting |
| Standard Ports | 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Processor | Intel® Core™ i7-13650HX, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core 2.6 / 4.9GHz, E-core 1.9 / 3.6GHz, 24MB |
| Weight | Starting at 2.1 kg (4.63 lbs) |
| Card Reader | None |
| Color Calibration | Factory Color Calibration |
| Fingerprint reader | None |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Touchscreen | |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Camera Web | HD |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | |
| Sistem de operare | |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Producător procesor | |
| Tip display | OLED |
| Resolution | WQXGA |
| Tip procesor | |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Model procesor | 14700HX |
| Pen | Pen Not Supported |
| WWAN | Non-WWAN |
| RAM | 24GB |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| NPU | None |
| Destinat pentru | Gaming |
| Diagonala display | |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-4800 offering |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5050 |
| Battery | 60Wh |
| Power Adapter | 245W Slim Tip (3-pin) |
| Case Material | PC-ABS + 15% Talc (Top), PC-ABS + 15% Talc (Bottom) |
| Dimensions (WxDxH) | 344.9 x 255.35 x 22.50-23.99 mm (13.58 x 10.05 x 0.86- 0.94 inches) |
| Display | 15.3 WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 165Hz, Dolby Vision®, G-SYNC® |
| Model placa video | RTX 5050 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7, Boost Clock 2662MHz, TGP 115W, 440 AI TOPS |
| Docking | Various docking solutions supported via USB-C®. For more compatible docking solutions, please visit Docking for Legion 5 15IRX10 |
| Max Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB each |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.