
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop HP Zbook Studio 16 G11, 16 inch WUXGA (1920×1200) IPS Anti-Glare WLED+LBL UWVA 400 nits Image Recognition, Intel Core U9-185H 16-Core (2.5GHz, up to 5.1GHz, 24MB), video dedicat NVIDIA RTX 4070 8GB GDDR6, RAM 32GB DDR5 5600Mhz (2x16GB), SSD 1TB PCIe-4×4 2280 NVMe TLC, no ODD, Audio by Poly Studio, Quad-speaker audio (2 tweeters & 2 woofers), Webcam 720p HD IR, WLAN Intel BE200 Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Fingerprint Sensor, Porturi: 1x USB SuperSpeed Type-A 5Gbps/ 2x USB Type-C 40Gbps (power delivery/DisplayPort 1.4)/ 1x USB Type-C 5Gbps (power delivery/DisplayPort 1.4)/ 1x headphone/microphone, adaptor 150W, Baterie 6 celule XL-Long Life 86Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata, silentioasa, rezistenta la stropire, Dark Ash, Greutate 1.74 Kg, Dimensiuni 35.6 x 24.2 x 1.9 cm, Windows 11 Pro 64bit High End, 3yw
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Video | RTX 4070 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Height | 19 mm |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Product colour | Grey |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Maximum frequency NPU | 1.4 GHz |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Fast charging | Yes |
| Product type | Mobile workstation |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Colour gamut | 100% |
| Processor cores | 16 |
| Processor threads | 22 |
| Performance cores | 6 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.5 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| Number of battery cells | 6 |
| Introduction year | 2024 |
| Original brand name | HP |
| HD type | WUXGA |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Weight | 1.73 kg |
| Package height | 345 mm |
| Processor base power | 45 W |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 1 |
| Processor cache type | L3 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| AC adapter power | 150 W |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Market positioning | Performance |
| SSD memory type | TLC |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 2 |
| Sustainability certificates | TCO |
| Sustainable technologies and materials | Low Halogen |
| Package width | 552 mm |
| Package depth | 69 mm |
| HP front camera | HP Webcam HD IR |
| Width | 356 mm |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 25 |
| Input device model | HP Premium Quiet Keyboard |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| BLUETOOTH | Da |
| Memorie RAM | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | |
| Luminozitate | 400 nt |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 4000 Series |
| Rezoluție | |
| USB 3.2 | Nu |
| Camera Web | HD |
| Model placa video | RTX 4070 |
| Greutate | 1.74 kg |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 185H |
| Diagonala display | |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.1 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Depth | 242 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 360 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 297 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 41 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Destinat pentru | Workstation |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Processor model | 185H |
| Performance-core base frequency | 2.3 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 1000 MHz |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198828181220 |
| Battery capacity | 86 Wh |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.