
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop HP ProBook 440 G10, 14 inch FHD (1920×1080) LED Anti-Glare UWVA Narrow Bezel 250 nits, Intel Core i3-1315U 6-Core (1.2GHz, up to 4.5GHz, 10MB), video integrat Intel UHD Graphics, RAM 16GB DDR4 3200MHz (2x8GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Boxe stereo integrate, 2W/4ohm audio, Webcam HD 720p, LAN 10/100/1000, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E (2×2), Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x Type-A 5Gbps (1x Charging, 1x Power)/ 2x Type-C 10Gbps (Power Deliver, DisplayPort 1.4), 1x HDMI 2.1/ 1x RJ-45/ 1x Headphone/microphone, adaptor 65W, Baterie 3 celule Long Life 51Wh Fast charge, Tastatura HP rezistenta la stropire, Pike Silver, Greutate 1.42 kg, Dimensiuni 32.19 x 21.39 x 1.99 cm, Windows 11 Pro 64bit, 1yw
| ECC | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| Sustainability compliance | Yes |
| Product colour | Silver |
| Number of built-in speakers | 2 |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| Fingerprint reader | Yes |
| Password protection | Yes |
| Rezoluție | |
| Luminozitate | 250 nt |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| USB 3.1 | Da |
| Colour gamut | 45% |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Number of microphones | 2 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Number of battery cells | 3 |
| AC adapter power | 65 W |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Introduction year | 2023 |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Processor generation | Intel Core i3-13xxx |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 10 MB |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Original brand name | HP |
| Non-ECC | Yes |
| Number of free internal memory expansion slots | 2 |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| HP Connection Optimizer | Yes |
| HP front camera | HP Webcam |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Low halogen | Yes |
| Package width | 69 mm |
| Stylus pen | No |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| Colour name | Pike silver aluminum |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Processor model | i3-1315U |
| Processor cores | 6 |
| Processor threads | 8 |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Bluetooth version | 5.2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Repairability index | 7.2 |
| HP Smart AC Adapter | Yes |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197497633603 |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Weight | 1.38 kg |
| Width | 321.9 mm |
| Depth | 213.9 mm |
| Height | 19.9 mm |
| Package depth | 449 mm |
| Package height | 305 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 140 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 112 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 3 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 28 |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Cititor Card | Nu |
| Camera Web | HD |
| Sistem de operare | |
| Diagonala display | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model placa video | UHD |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 1315U |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Producator | HP |
| Garantie | 12 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.