
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop HP EliteBook 840 G10, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) WLED Anti-Glare Image Recognition 250 nits, Intel Core i7-1360P 12-Core (1.9GHz, up to 5.0GHz, 18MB), video integrat Intel Iris X Graphics, RAM 16GB DDR5 5200Mhz (1x16GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio Bang & Olufsen, boxe premium integrate, Webcam HD 5MP+IR, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E 160 MHz, Bluetooth 5.3, Fingerprint Reader, Active SmartCard, Porturi: 2x USB Type-A (1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C (Power Delivery, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule Li-ion 51Wh Long Life Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.36 Kg, Dimensiuni 31.56 x 22.4 x 1.92 cm, HP Wolf Pro Security Edition 3 Year, Windows 11 Pro 64bit, 3yw
| ECC | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| Sustainability compliance | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Product colour | Silver |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Charging port type | USB Type-C |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Luminozitate | 250 nt |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 12 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Number of battery cells | 3 |
| AC adapter power | 65 W |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| SSD interface | PCI Express |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| HD type | WUXGA |
| Non-ECC | Yes |
| On-board graphics card family | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio system | B&O PLAY |
| Speakers manufacturer | Bang & Olufsen |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| HP Connection Optimizer | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Compliance certificates | GS mark |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Height | 19.2 mm |
| Package width | 69 mm |
| Stylus pen | No |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| HP segment | Business |
| Processor model | i7-1360P |
| Processor cache | 18 MB |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Package depth | 449 mm |
| Package height | 305 mm |
| Configurable TDP-down | 20 W |
| Width | 315.6 mm |
| Processor threads | 16 |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (3 years) |
| HP Support Assistant | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Number of free internal memory expansion slots | 1 |
| Input device model | Tastiera Premium HP |
| Keyboard special features | Resistente a liquidi e infiltrazioni |
| Weight | 1.36 kg |
| Depth | 224 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196068651831 |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Diagonala display | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 1360P |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.