
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Dell Vostro 5630, 16.0-inch 16:10 FHD+ (1920 x 1200) Anti-Glare Non-Touch 250nits WVA Display with ComfortView Support, Titan Gray, Carbon Black Power Button without Finger Print Reader, 13th Generation Intel(R) Core(TM) i5-1340P Processor (12MB Cache, up to 4.60 GHz), Intel(R) Iris(R) Xe Graphics, 8GB 4800MHz LPDDR5 Memory Onboard, 512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive, Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth(R) wireless card, AX201/211 Wireless Driver, 65 Watt AC Adapter, 4-Cell Battery, 54WHr (Integrated), English International Backlit Keyboard, External ports: Network port: 1 x RJ-45 port, USB ports: 1 x Thunderbolt™ 4 port with DisplayPort™ and Power Delivery, 2 x USB 3.2 Gen 1 ports, Audio port: 1 x Universal headset jack, Video port: 1 x HDMI 1.4 port, Media-card reader: 1 x SD-card slot, Power-adapter port: 4.50 mm x 2.90 mm DC-in, Security-cable slot: 1 x security cable slot (wedge-shaped), Internal slots: 1 x M.2 2230 slot for solid-state drive, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, Memory specifications: Memory slots: Two memory modules integrated with the system board, Memory type: Dual-channel LPDDR5 and LPDDR5x, Memory speed: 4800 MHz, Maximum memory configuration: 16 GB, Dimensions and weight: Front height: 15.67 mm, Rear height: 17.95 mm, Width: 356.78 mm, Depth: 251.90 mm, Weight: 1.90 kg, Windows 11 Pro, English, Arabic, French, Russian, Turkish, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Housing material | Aluminium |
| Maximum internal memory | 8 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Password protection | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 35 °C |
| Card reader integrated | Yes |
| Memory channels | Dual-channel |
| Product colour | Grey |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory | 8 GB |
| Luminozitate | 250 nt |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | |
| USB 3.1 | Da |
| Market positioning | Business |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Pixel density | 141 ppi |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 12 |
| Processor cache | 12 MB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speakers manufacturer | Waves |
| Speaker power | 2 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Cables included | AC |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Battery recharge time | 3 h |
| Battery charge indicator | Yes |
| Panel type | WVA |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| SSD interface | PCI Express |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Wi-Fi data rate (max) | 2400 Mbit/s |
| Charging port type | DC-in jack |
| Operating system language | Multilingual |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Introduction year | 2023 |
| HDMI version | 1.4 |
| Power adapter barrel connector | 4.5 mm |
| Execute Disable Bit | Yes |
| AC adapter output current | 3.34 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery voltage | 15 V |
| Battery weight | 240 g |
| Audio system | MaxxAudio Pro |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Processor model | i5-1340P |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Configurable TDP-down | 20 W |
| Internal memory type | LPDDR5-SDRAM |
| Audio Chip | Realtek ALC3254 |
| Front camera resolution (numeric) | 2.03 MP |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 356.8 mm |
| Depth | 251.9 mm |
| Height (front) | 1.57 cm |
| Height (rear) | 1.79 cm |
| Trial software | McAfee 30 days trial,Microsoft Office Trial |
| Diagonala display | |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Memorie RAM | |
| Sistem de operare | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | |
| Tip procesor | |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Model procesor | 1340P |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.