
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop ASUS Vivobook S 15 OLED, S5507QA-MA064X, 15.6-inch, 3K (2880x 1620) OLED 16:9 aspect ratio, Qualcomm Snapdragon X Elite X1E 78 100Processor 3.4GHz, Qualcomm® Adreno™ GPU, Not Available, LPDDR5X 32GB ,1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, 120Hz refresh rate, Glossy display, FHDcamera with IR function to support Windows Hello , With privacyshutter, Wi-Fi 7(802.11be) (Tri-band)2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card(*Bluetooth® version may change with OS version different.), Smart AmpTechnology, Built-in speaker, Built-in array microphone, harman/kardon(Mainstream), Dimension: 35.26 x 22.69 x 1.47 ~ 1.59 cm (13.88 x 8.93x 0.58 ~ 0.63), Weight: 0.25 kg (0.55 lbs), US MIL- STD 810Hmilitary-grade standard, Non-touch screen, McAfee® 30 days free trial,IR webcam with Windows Hello support, McAfee®, BIOS Booting UserPassword Protection, BIOS setup user password, Microsoft Pluton securityprocessor, Trusted Platform Module (Firmware TPM), Aluminum, CoolSilver, Windows 11 Pro – ASUS recommends Windows 11 Pro for business, 3Y Pick up and return
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Sustainability compliance | Yes |
| Product colour | Silver |
| SSD capacity | 1 TB |
| Housing material | Aluminium |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Tip placă video | |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Da |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Processor cores | 12 |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Built-in microphone | Yes |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Number of battery cells | 3 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Colour gamut | 100% |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Introduction year | 2024 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Producator placa video | Qualcomm |
| Processor threads | 12 |
| Display surface | Gloss |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Windows Hello | Yes |
| Repairability index | 8.6 |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Panel type | OLED |
| AC adapter power | 90 W |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Processor manufacturer | Qualcomm |
| Processor generation | Snapdragon X Elite (X1E) |
| Processor cache | 42 MB |
| Neural processor unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| NPU performance up to | 45 TOPs |
| On-board graphics card model | Qualcomm Adreno GPU |
| Height (front) | 1.47 cm |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Touchscreen | |
| BLUETOOTH | Da |
| Cititor amprente | Da |
| Memorie RAM | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| USB 3.1 | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Cititor Card | Nu |
| Luminozitate | 400 nt |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Tip display | OLED |
| Rezoluție | |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Tip procesor | |
| Producător procesor | |
| Serie placa video | Qualcomm Adreno Graphics |
| Model placa video | Adreno |
| Model procesor | X1E-78-100 |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Face recognition | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Speakers manufacturer | Harman Kardon |
| Weight | 1.42 kg |
| Market positioning | Home |
| Display number of colours | 1.073 billion colours |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Password protection type | BIOS, User |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Processor model | X1E-78-100 |
| Height (rear) | 1.59 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Colour name | Cool Silver |
| Destinat pentru | Consumer |
| HD type | 3K |
| Audio system | Smart Amp |
| Maximum display brightness (HDR) | 600 cd/m² |
| Keyboard backlit zone | 1-zone RGB |
| AC adapter output current | 4.5 A |
| Diagonala display | |
| Display resolution | 2880 x 1620 pixels |
| Display response rise/fall | 0.2 ms |
| High Dynamic Range (HDR) technology | HDR True Black 600 |
| Total processor performance up to | 75 TOPs |
| On-board graphics card family | Qualcomm Adreno |
| Width | 352.6 mm |
| Depth | 226.9 mm |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.