
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Laptop Asus Vivobook 16, X1607QA-MB054W, 16.0-inch, WUXGA (1920 x 1200) 16:10 aspect ratio, Snapdragon® X X1 26 100 Processor (30MB Cache, up to 2.97GHz, 8 cores, 8 Threads); Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 45TOPS, Qualcomm® Adreno™ GPU, 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4, LPDDR5X 16GB, 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, 60Hz refresh rate, 300nits, Anti-glare display, FHD camera with IR function to support Windows Hello ; With privacy shutter, Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.), I/O Ports:2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, SonicMaster, Smart Amp Technology, Built-in speaker, Built-in array microphone, Backlit Chiclet Keyboard with Num-key, With Copilot key, Copilot in Windows (in preview) is rolling out gradually within the latest update to Windows 11 in select global markets, Dimension: 35.70 x 25.06 x 1.79 ~ 1.99 cm (14.06″ x 9.87″ x 0.70″ ~ 0.78″), Weight: 1.88 kg (4.14 lbs), US MIL-STD 810H military-grade standard, Non-touch screen, IR webcam with Windows Hello support, McAfee®, BIOS Booting User Password Protection, BIOS setup user password, Microsoft Pluton security processor, Trusted Platform Module (Firmware TPM), Plastic, Cool Silver, Windows 11 Home – ASUS recommends Windows 11 Pro for business
| NB-Format | Regular |
|---|---|
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 HOME |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Da |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | Qualcomm |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| BLUETOOTH | Da |
| Cititor amprente | Nu |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | QUALCOMM |
| Tip display | IPS |
| Memorie RAM | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Thunderbolt | Da |
| Rezoluție | |
| Luminozitate | 300 nt |
| DisplayPort | Nu |
| Producător procesor | |
| Serie placa video | Qualcomm Adreno Graphics |
| Model placa video | Adreno |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Model procesor | Snapdragon X Elite |
| Destinat pentru | Consumer |
| Diagonala display | |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Greutate | 1.88 kg (4.14 lbs) |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 24 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.