
Magazin calculatoare, sisteme de supraveghere,sisteme de alarma, webdesign
Tel: (+40) 371 710 771
Fax: (+40) 371 710 771
Email: office@officeconect.ro
Office Conect SRL
Str. 3 Nr. 1128, Paleu, BIHOR, RO
Dell Mobile Precision Workstation 3580, 15.6″ FHD 1920 x 1080, 60 Hz, 250 nits, non-touch, RGB FHD Camera and Mic with WLAN, EPEAT 2018 Registered (Gold), ENERGY STAR Qualified, Single Pointing, FIPS Finger Print Reader, Smart Card Reader, CV3, Thunderbolt 4, FHD Camera, Temporal Noise Reduction, No ExpressSign-In, Camera Shutter, Mic, Intel Core i7-1360P, vPro Essentials (18MB Cache, 12 Cores, 16 Threads, 2.2 – 5.0 GHz Turbo, 28W), NVIDIA A500, 4GB GDDR6 Graphics Card, 16 GB, 2 x 8 GB, DDR5, 4800 MT/s, 512GB, M.2 2230, Gen 4 PCIe NVMe SSD, Class 35, Intel AX211, 2×2 MIMO, 2400 Mbps, 2.4/5/6 GHz, Wi-Fi 6/6E (WiFi 802.11ax), Bluetooth, Wireless Intel AX211 WLAN Driver MOD-SRV, 100W AC adapter, USB Type-C, TCO Gen9 complia, 3 Cell, 54WHr, Standard Battery, Single Pointing Backlit US International Keyboard with numeric keypad, External ports: Network port: 1 x RJ45 port, USB ports: 2 x Thunderbolt 4 port with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery, 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 1 port, Audio port: 1 x Universal audio jack, Video port: 1 x HDMI 2.0 port, Media-card reader: 1 x smart card reader slot (optional), Power-adapter port: Type-C adapter, Security-cable slot: 1 x security-cable slot (wedge-shaped), Internal slots: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230 slot for solid-state drive, 1 x M.2 2230 slot for solid-state drive, 1 x M.2 3042/3052 for WWAN slot (optional), Memory specifications: Memory slots: Two-SODIMM slots, Memory type: Dual- channel DDR4, Dual-channel DDR5, Memory speed: 3200 MHz, 4800 MHz, Maximum memory configuration: 64 GB, Dimensions and weight: Front height: 20.80 mm, Rear height: 22.80 mm, Width: 357.80 mm, Depth: 233.30 mm, Weight: 1.613 kg, Ubuntu 22.04 LTS, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service warranty
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Segment | |
| NB-Format | Workstation |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Da |
| Tip placă video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Diagonala display | |
| Touchscreen | |
| Refresh rate | 60 Hz |
| BLUETOOTH | Da |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Rezoluție | |
| Tip display | IPS |
| Luminozitate | 250 nt |
| Memorie RAM | |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Sistem de operare | |
| Greutate | – Sub 1.5 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Producător procesor | |
| Camera Web | Full HD |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip procesor | |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| Model procesor | 1360P |
| Model placa video | RTX A500 |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Trebuie să fii autentificat pentru a publica o recenzie.
Recenzii
Nu există recenzii până acum.